Освіта

Золочівської сільської ради

Гнідинська ЗОШ 1-3 ступенів ім. Петра Яцика

Адреса: 08340, Київська область, Бориспільський р-н, с.Гнідин, вул. Заводська 7.

Телефон / факс: (045 95) 4-11-43 (директор)

Літописні сторінки шкільних буднів і свят розпочалися в 1885 році, коли в хаті сільського священика було відкрито церковно-приходську школу. Пізніше була зведена земська двокласна школа, приміщення якої впродовж кількох десятиліть добудовували, реконструювали… Чотири покоління її випускників-гнідинців чули малинову мелодію шкільного дзвоника.

Пам’ять сільської громади зберігає світлий спомин про нині покійного Феодосія Максимовича Галатенка, директора передвоєнних і повоєнних років. Галину Степанівну Борисенко, директорку нелегких 60-70-их років, Валентину Василівну Стрілько, яка у 80-их роках запровадила у Гнідинській восьмирічній школі уроки народознавства. Про школу заговорили і до неї, як до живого джерела, потяглися педколективи з різних куточків України за досвідом.

1 вересня 1992 року в Гнідині було чудове свято – відкриття новозбудованої середньої школи, якій у 2003 році було присвоєно ім’я відомого діяча та мецената української діаспори в Канаді Петра Яцика.

Педколектив, очільником якого протягом 14 років був Заслужений учитель України Василь Іванович Галатенко, прийшов до висновку, що тільки глибинні народознавчі корені, народна педагогіка, традиції сімейного виховання можуть стати основою формування справжнього громадянина України. Результатом роботи стала, створена у 1996 році адаптована виховна система, яка реалізується через діяльність учнівського об’єднання «ВІЧЕ», що діє й до сьогодні, та принципи музейної педагогіки, покладені в основу роботи шкільних музеїв: етнографічного «Берегиня», Музею Народної Пам’яті, музейної кімнати Павла Чубинського, музейної кімнати Петра Яцика, Музею історії школи.

Освоюючи нові освітні технології та зміни культурологічного вектору організаційної діяльності, педколектив сьогодні працює над побудовою іміджу навчального закладу, формуванням зовнішнього інформаційного поля як відкритої соціально педагогічної системи для потенційних замовників і споживачів освітніх послуг.

У школі навчається 334 учні, працюють 28 педагогів:

  • вищу кваліфікаційну категорію мають 13 учителів;
  • педагогічне звання «учитель-методист» – 4 учителів;
  • педагогічне звання «старший учитель» – 5 учителів;
  • педагогічне звання «Відмінник освіти України» – 2 учителів;
  • 13 учителів члени Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка;
  • 10 учителів пройшли навчання на програмою Intel «Навчання для майбутнього».

Кращі учні навчального закладу отримують щомісячну стипендію імені Івана Хотовича Кравченка (1921-1945) випускника школи 1937 року, Героя Радянського Союзу  та три щорічні стипендії імені Петра Яцика.

В школі діє апробація діагностично-проектуючого комп’ютерного комплексу «Універсал» (автор Киричук В.О.) та «Персонал» (автори Киричук В.О., Смотрін В.О.) на основі програми експериментального педагогічного дослідження «Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу інтелектуально обдарованих дітей» при підтримці Інституту обдарованої дитини АПН України, функціонують 22 оснащені навчальні кабінети, психолого-діагностичний консультативний центр «Контакт», мультимедійний центр «Креатив» для впровадження  інформаційно-комунікаційних технологій.

Навчальний заклад підтримує зв’язки з: Інститутом історії НАН України, Інститутом етнографії АН України, Українським центром народної культури «Музей Івана Гончара», кафедрою психології ЦІППО АПН України, Спілкою громадських організацій спортивного танцю України, Християнською місією «Світло на Сході», Християнською общиною «Віфанія», закритим акціонерним товариством «Полар Україна».

    9 червня 2009 року за підсумками опитування, яке проводилось Міністерством освіти і науки та Академією педагогічних наук України, обласними та міськими управліннями освіти, Гнідинська школа отримала «Диплом за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України», спеціальний знак «Флагман освіти і науки – 2009». У 2010 році школі надано статус обласного опорного закладу освіти.

Школа – частина історії Гнідина. Сьогодні, як ніколи, нею опікується сільська громада, депутатський корпус сільської ради, особисто сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко. Школа громадою стоїть…

http://school-gnidyn.ucoz.ua

інформацію буде оновлено найближчим часом