English English Українська Українська

Пам’ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту!

Золочівської сільської ради


Пам’ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту!

Дата публікації: 20.01.2022

Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру складається з протирадіаційних укриттів та найпростіших укриттів ( підвалів житлових будинків та інших споруд , які можуть бути використані для укриття населення).

Керівники організацій , підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.

Для привернення уваги перед доведенням інформації до населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал «Увага всім», а саме: коротке звучання електросирени. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить 3-5 хвилин.

Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція телерадіомережами відповідних екстрених повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.

Почувши звуки сирен необхідно негайно увімкнути телевізор, радіоприймач, FM-радіоприймач для прослуховування екстреного повідомлення.

Уважно вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Кожний громадянин, який знаходиться на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника згідно з відповідним планом з питань цивільного захисту суб’єкту господарювання.

Громадяни, які перебувають вдома повинні:

– постійно тримати включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб отримувати необхідну інформацію і вказівки органів виконавчої влади;

– в готовності тримати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, а при їх відсутності приготувати найпростіші засоби − ватно-марлеві пов’язки;

– тримати укомплектовану лікувальними засобами медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та інше засоби.

У разі отримання інформації про виникнення надзвичайної ситуації необхідно:

– перекрити газ, воду, вимкнути електропостачання та інше;

– провести у своїй квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи;

– на одязі дітей прикріпити нашивки із позначенням прізвища, імені та по батькові, року народження, адреси постійного місця проживання, телефони батьків, або осіб, що їх замінюють.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці та мати при собі найнеобхідніші речі.

Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі.

Повідомляємо про місце розташування  захисних споруд цивільного захисту в межах Золочівської ОТГ:

  • протирадіаційне укриття – с. Петропавлівське вул. Переселенців 17 (підвальне приміщення ДНЗ «Берізка»);
  • протирадіаційне укриття – с. Вишеньки вул. Центральна 150 (підвальне приміщення Вишенського ОНЗ НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок”);
  • сховище – с. Гнідин, вул. Заводська, буд. 7-А (підвальне приміщення  Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. П.Яцика).
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support