English English Українська Українська

Дотримання правил безпеки в темний період доби.

Золочівської сільської ради


Дотримання правил безпеки в темний період доби.

Дата публікації: 21.11.2022

На території Бориспільського району  з початку запровадження воєнного стану  сталось 52 ДТП, внаслідок яких 14 осіб загинуло, ще 54 отримали  травми різного ступеня тяжкості. Особливе занепокоєння викликає той факт , що серед загиблих та постраждалих є діти віком від 7 до 14 років.

Правоохоронні органи нагадуються, що дітям віком  до 16 років  заборонено перебування  на вулицях без супроводу дорослих  з 22 години. До того ж в умовах воєнного стану  та запровадження режиму економії електроенергії  батьки зобов’язані  контролювати  перебування дітей на вулицях населеного пункту, враховуючи той факт, що вуличне освітлення відсутнє.

При мінімальній освітленості тротуарів та переходів водіям дуже складно  вчасно зреагувати на пішохода. Захистити себе від можливих наїздів в темний час доби можна, якщо носити світлоповертаючі елементи на одязі та інших верхніх аксесуарах – шапках, сумках, рюкзаках.

Дітям дані елементи батьки повинні прикріпити на верхній одяг. Щоб зробити дитину більш помітним на дорозі, необхідно використовувати світловідбиваючі елементи і на одязі, і на ранці. Для цих цілей підходять стікери, флікери-підсвічування, флікери-браслети. Найбільш помітними є флікери білого або лимонно-жовтого світла. При виборі шкільного ранця рекомендується віддавати перевагу тим, на яких вже присутні світловідбиваючі елементи у вигляді нашивок, вставок і т.п, завдяки яким дитину можна буде побачити навіть на значній відстані.

Пішоходи старшого віку, які світлоповертаючі елементи не використовують в межах міста, можуть мати і тримати їх в сумці, кишені, і якщо виникне ситуація, коли вночі знадобиться здійснювати свій шлях по неосвітленим дорогам – це маленький елемент допоможе зберегти життя.

Якщо у пішохода є такий флікер, то відстань, з якого водій може його помітити, зростає 150 метрів. І це є найбільш дієвим способом убезпечити себе на дорозі, так як використання світлоповертального аксесуару зменшує ризик наїзду на пішохода в темний час доби на 85 відсотків.

Тож, в черговий раз звертаємось до батьків з проханням  роз’яснити дітям правила дорожнього руху та безпеки на дорозі, оскільки, саме на батьків Сімейним кодексом покладено обов’язок піклуватись про життя та здоров’я дітей. Нагадуємо, що за неналежне виконання батьківських обов’язків передбачена  адміністративна та кримінальна відповідальність.

Також, просимо не забувати про  заборону пересування  пішки та на транспорті, а також перебування на вулиці чи в громадських місцях  під час комендантської години з 23:00 до 05:00.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support