English English Українська Українська

До відома громадян, що мають статус ВПО!

Золочівської сільської ради


До відома громадян, що мають статус ВПО!

Дата публікації: 12.10.2023

В липні 2023 року Уряд прийняв зміни до постанови «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якими вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО»

Зазначається, що для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року було автоматично подовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року,  у визначеному розмірі для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших осіб – 2 тис. грн.

Відповідно, виплати не продовжуватимуться особам, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.). Також не продовжуватимуться виплати тим, хто повернувся до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Також уточнено, що виплати із 1 вересня 2023 року будуть припинені тим громадянам, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. А саме, тим ВПО, які від моменту ухвалення даної постанови:

  • придбали транспортний засіб (механізм), з року випуску якого минуло менш як п’ять років, крім визначених винятків;
  • придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок або інше нерухоме майно (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;
  • придбали безготівково та/або готівкову іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн;
  • мають у власності житло, частину житла, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, площею менш як 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.

При цьому, ухваленими змінами надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support