English English Українська Українська

РУСЛАН КРАВЧЕНКО: НА КИЇВЩИНІ ВЖЕ ВІДНОВИЛИ ПОНАД 15,3 ТИС. ОБ’ЄКТІВ, ПОШКОДЖЕНИХ РОСІЯНАМИ – БРИФІНГ КОВА

Золочівської сільської ради


РУСЛАН КРАВЧЕНКО: НА КИЇВЩИНІ ВЖЕ ВІДНОВИЛИ ПОНАД 15,3 ТИС. ОБ’ЄКТІВ, ПОШКОДЖЕНИХ РОСІЯНАМИ – БРИФІНГ КОВА

Дата публікації: 12.12.2023

На Київщині вже відновили понад половину об’єктів, зруйнованих внаслідок повномасштабного вторгнення росіян. Зокрема, відновлено повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності більше 15,3 тис. об’єктів. Про це під час брифінгу повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Начальник Київської ОВА нагадав, що внаслідок повномасштабного вторгнення росіян було зруйновано та пошкоджено понад 28 тис. об’єктів.

«Наше головне завдання – повертати життя до міст і сіл та людей в їхні оселі. Тому основна частина відновленого – саме багатоквартирні та приватні будинки. Це майже 14 тис. об’єктів», – сказав Руслан Кравченко.

Начальник КОВА наголосив, що роботи з відновлення пошкоджених об’єктів тривають щодня і перебувають під постійним контролем.

«Прозорість та підзвітність – запит суспільства і міжнародних партнерів. Мінімізація всіх корупційних складових, а отже, і довіра до всіх процесів відбудови дозволить нам залучати ще більші ресурси для відновлення як Київщини, так і всієї країни», – сказав він.

Для відновлення залучаються всі можливі ресурси. Наразі на Київщині діють такі програми: UNITED24, відновлення з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласні програми з відбудови приватного сектору в Ірпені та будівництва з нуля майже 90 приватних будинків у 5 районах Київщини. Відновлення також відбувається за кошти Європейського інвестиційного банку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, реалізовується урядова програма єВідновлення. Активно відновлювати область допомагають міжнародні партнери.

Руслан Кравченко нагадав, що цього тижня в Бориспільському районі провели другу виїзну нараду робочої групи «Прозорість та підзвітність». До складу цієї групи входять представники правоохоронних органів та антикорупційних інституцій. Проаналізували майже 300 тендерних закупівель, які оголошені громадами. 

«Розглянули закупівлі громад Бориспільського району, щодо яких отримали сигнали від громадських організацій та мешканців, а також питання від органів контролю. Група рекомендувала переоголосити торги на капремонт дороги в одній із громад району у зв’язку з неправильно визначеним предметом закупівлі. Ще одна громада, не чекаючи зауважень, вирішила скасувати аналогічний дорожній тендер, щоб не змарнувати кошти на роботи в несприятливих погодних умовах. Роз’яснювальна робота груп «Прозорість та підзвітність» дає свої результати», – зауважив Руслан Кравченко.

Він додав, що більшість скарг на закупівлі – через відсутність комунікації з людьми. Начальник КОВА наголосив, що виїзні наради групи «Прозорість та підзвітність» відбудуться в усіх районах. Уже провели таку нараду в Бучанському районі.

«Від усіх вимагаю одного! Прозорість та ефективність використання бюджетних коштів. Кожен факт корупції буде розслідуваний. Винуватців очікує належне покарання», – сказав Руслан Кравченко.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support