English English Українська Українська

Група «Прозорість та підзвітність» обговорила питання сплати податків за використання земельних ресурсів на Київщині

Золочівської сільської ради


Група «Прозорість та підзвітність» обговорила питання сплати податків за використання земельних ресурсів на Київщині

Дата публікації: 19.04.2024

У Київській ОДА відбулась чергова нарада робочої групи «Прозорість та підзвітність» під головуванням першого заступника голови КОДА Миколи Бойка. Серед учасників наради також були представники правоохоронних органів та Головного управління ДПС у Київській області. Під час наради розглянули низку питань, що стосуються належного використання земельних ресурсів та сплати податків.

Наразі у територіальних громадах Київщини багато земельних ділянок, які не обліковуються або використовуються не за призначенням. Також зафіксовані випадки, коли окремі аграрні підприємства сплачують податок лише за частину ресурсів, які використовують.

«Такі випадки призводять до того, що велика частина податків не сплачується до місцевих бюджетів. А саме ці кошти можуть використовуватися для відновлення пошкодженого житла, розвитку інфраструктури чи облаштування укриттів у територіальних громадах пристоличного регіону», — зазначив Микола Бойко.

Під час наради вирішили, що кожна територіальна громада має створити спеціальну комісію для контролю питань використанням земельних угідь за призначенням. Крім того, з метою забезпечення належного оподаткування та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, необхідно забезпечити проведення нормативної грошової оцінки земель в межах територіальних громад Київської області. Також, кожна громада має прозвітувати до Головного управління ДПС у Київській області щодо власників, користувачів земельних ділянок, згідно з наданими переліками. Інформацію опрацьовуватимуть податківці, правоохоронні органи проводитимуть регулярні перевірки.

«Не можна використовувати земельний ресурс не сплачуючи при цьому податки чи неправомірно мінімізувати їх. Маємо якнайшвидше навести лад щодо використання земель. Тож ці питання залишаються на постійному контролі», — додав перший заступник голови КОДА.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support