English English Українська Українська

На Київщині розпочинається проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Золочівської сільської ради


На Київщині розпочинається проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата публікації: 06.05.2024

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Київській області на 2024 рік, а також профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні з 07 травня 2024 року розпочинається проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу.

Для імунізації тварин від сказу буде використано пероральну вакцину українського виробника ТОВ «Укрветпромпостач».

У зв’язку із воєнним станом, усі роботи розповсюдження вакцини будуть здійснені шляхом наземного розподілу принад, без застосування авіації, як і в попередньому році.

Робочі групи вручну розкладатимуть принади з вакциною з обов’язковим урахуванням особливостей дії воєнного стану та заходів мінної безпеки. Принади будуть розкладені на заздалегідь визначеній площі, яка погоджена із районними військовими адміністраціями (за виключенням населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг).

Планується охопити територію площею 9724,00 кв. км, на якій буде розкладено 243100 принад з вакциною (з розрахунку 25 приманок на 1 кв. км).

Для інформації!

Поживні принади з вакциною (брикети) коричневого кольору та розміром з сірникову коробку. Всередині брикету знаходиться желеподібна капсула з антигеном. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.

Звертаємо увагу населення! Принади безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але у разі виявлення брикетів з вакциною просимо їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support