Вимоги до експлуатації та виконання робіт з технічного обслуговування димових та вентиляційних каналів
1.Власники (орендарі (наймачі) та/або управителі, співвласники та/або управитель БКБ), мають забезпечити своєчасне технічне обслуговування (перевірку та прочищення) димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових і громадських будинків. Перевірка та прочищення димових та вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків повинні виконуватися суб’єктом господарювання, який має висновок Держенергонагляду щодо відповідності суб’єкта господарювання вимогам з забезпечення належного виконання робіт з технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків, форма якого наведена у додатку 16 до цих Правил (далі – висновок відповідності).
2. При газифікації та подальшій експлуатації житлових і громадських будинків, в яких встановлено газовикористовуюче обладнання з відведенням продуктів згорання в димоходи, власнику (орендарю (наймачу) та/або управителю, співвласникам та/або управителю БКБ) необхідно забезпечити первинну та надалі періодичні перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів.
12. Формування акта ДВК здійснюється засобами ІКС, вимоги до якої визначені підпунктом 1 пункту 18 цієї глави, з обов’язковим генеруванням (формуванням) QR-коду, який містить у собі посилання на електронну версію акта ДВК із зазначенням дати, часу, результатів проведення перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків. На вимогу власника (орендаря (наймача) та/або управителя, співвласників та/або управителя БКБ), ідентична за документальною інформацією та реквізитами паперова версія акту ДВК формується засобами ІКС і підписується власноручними підписами.
13. Акт ДВК передається засобами електронної комунікації власнику (орендарю (наймачу) та/або управителю, співвласникам та/або управителю БКБ), Оператору ГРМ, відповідному територіальному органу Держенергонагляду.
14. У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових та/або вентиляційних каналів у приміщеннях будинків, де встановлене газовикористовуюче обладнання, суб’єкт господарювання, який виконує роботи з технічного обслуговування (перевірки та прочищення) димових і вентиляційних каналів, зобов’язаний скласти акт ДВК, що міститиме припис про заборону користування газовикористовуючим обладнанням, та направити власнику (орендарю (наймачу) та/або управителю, співвласникам та/або управителю БКБ), Оператору ГРМ, відповідному територіальному органу Держенергонагляду засобами електронної комунікації. Власник (орендар (наймач) та/або управитель, співвласники та/або управитель БКБ), у разі отримання акту ДВК, що містить припис про заборону користування газовикористовуючого обладнання зобов’язаний звернутися (письмово) до Оператора ГРМ про припинення газопостачання (розподілу природного газу) на об’єкті власника (орендаря (наймача) та/або управителя, співвласників та/або управителя БКБ).