English English Українська Українська

Державна екологічна інспекція інформує!

Золочівської сільської ради


Державна екологічна інспекція інформує!

Дата публікації: 06.04.2020

На жаль, навесні продовжується випалювання сухої рослинності, яке має жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Особливі погодні умови – малосніжна зима, рання весна, у цьому році призвели до рекордного дефіциту вологи у грунті. Що сприяє швидкому розповсюдженню вогню.

Якщо ви стали свідком пожежі, звертайтесь до правоохоронних органів та до ДСНС.

Держекоінспекція ж, в межах своїх повноважень, може фіксувати випадки підпалу сухої рослинності під час проведення спільних заходів із представниками ДСНС, правоохоронцями, представниками управлінь лісового та мисливського господарства.

Також ДЕІ має можливість реагувати на такі пожежі під час проведення планових та позапланових заходів, однак, ми закликаємо громадян до відповідального ставлення до довкілля.

За даними ДСНС — ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Вдповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу – 170-340 гривень для громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 – 680 гривень.

Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 гривень до 8 500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У разі виявлення пожежі, просимо телефонувати за номером 101.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support