Генеральний план села Гнідин

Золочівської сільської ради

Генеральний план села Гнідин Бориспільського району Київської області виконана ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН» на замовлення та відповідно до завдання Гнідинської сільської ради Обухівського району Київської області (договір № 19/06/-ГП від 14липня 2014 р.; додаткова угода № 2  до договору 19/06/-ГП від 19.03.2015 р.). Підставою для розроблення генерального плану є рішення Гнідинської сільської ради від 12 червня 2014 року № 509-38-VI. Генеральний план є основною містобудівною документацією, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови й іншого використання території села та розробляється і затверджується в інтересах територіальної громади Гнідина з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Гнідин – центр сільської ради. Засноване у XVI столітті. Розташоване  за 22 км від районного центру м Бориспіль,  лише за  5 км від  до межі м. Києва.  На півдні село  безпосередньо межує  з Вишенківською сільською радою.  Територія села розташована в межах захищеного масиву «Бортничі – Вишеньки» у прибережній зоні Канівського водосховища лівобережної заплави Дніпра. У системі фізикогеографічного районування село знаходиться у межах Північної лісостепової області Дніпровської терасової рівнини. Західна частина території розташована у межах Дніпровського заплавно-борового району. Східна частина території – у межах ПереяславХмельницького району. У західній частині села розташоване озеро Золоче, у південнозахідній – озеро Ревучі.

Фактична площа села – 913,1 га. Транспортні зв’язки села з обласним та районним центрами здійснюється автомобільним транспортом.

Через с. Гнідин проходить обласна дорога місцевого значення О100407 «Гнідин-Вишеньки-Петрівське». Даний автошлях сполучає село з міжнародною автомобільною дорогою М-03 «Київ – п.п. Довжанський».  Переважна частина трудових ресурсів зайнята у третинному секторі економіки. Для економічно активного населення характерні маятнокові міграції до столиці.

У Гнідині діють загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика, дитячий садочок «Веселка», бібліотека, лікарська амбулаторія без стаціонару та  пожежна охорона. Нерегулярний характер існуючої планувальної структури села Гнідин ускладнює організацію обслуговування населення та інженерне облаштування території. Територіальний розвиток села обмежений у північно-східному напрямі санітарно-захисною зоною від мулових полів Бортницької станції аерації, у північно-західному – охоронною зоною газопроводу високого тиску, а також лісовими масивами.

інформацію буде оновлено найближчим часом